Miód Manuka i jego właściwości

News

Coraz częściej zauważamy, że w przyrodzie jest masa świetnych środków, które będą nam dostarczone przez nature i mogą idealnie na nasze samopoczucie, dlatego właśnie będzie warto je wykorzystywać Czasami wystarczy przypadek i mamy możliwość znalezienia doskonałego produktu, który będzie na nas wpływał idealnie. (https://naturaija.pl/miod-manuka)

Tak właśnie było, jeśli chodzi o miód manuka, który obecnie staje się bardzo modny. Historia miodu to lata 30-te minionego wieku. Na terenie Nowej Zelandii rolnicy zauważyli, że krowy, które są żywione krzewem manuki są zdrowsze, nie chorują a także dają więcej mleka niż te krowy, które są inaczej hodowane. Z tego względu zaczęło się zainteresowanie miodem manuka w ramach medycyny. Naukowcy podjęli w tym kierunku liczne badania.

Właściwości prozdrowotne miodu manuka

Miód manuka będzie dobrym wyborem dla osób, które mają problemy z układem pokarmowym. Wspomagać może leczenie wrzodów na żołądku, zaburzeń trawienia czy refluksu żołądkowego. Może gwarantować również ochronę przed bakteriami takimi jak gronkowiec, paciorkowiec czy pałeczek jelitowy i pałeczek okrężnicy. Przy poważnych problemach z tymi chorobami wskazane będzie spożywanie miodu trzy razy dziennie po dwie łyżeczki przed posiłkiem. Będzie to również doskonała propozycja, jeśli ktoś musi walczyć z problemami układu oddechowego.

Spożywanie miodu

Na katar przeziębienie, gardło czy kaszel miód manuka będzie dobrym wyborem. Dzięki niemu będzie można powalczyć o lepszą odporność. Znane jest także zbawienne dzianie miodu, jeśli ktoś ma problemy dermatologiczne. W takim przypadku stosuje się go po konstelacji z lekarzem i może być dobrą propozycją w momencie, gdy ktoś ma odparzenia czy odleżyny. Stopa cukrzycowa czy rany bakteryjne to dobry moment na zastosowanie miodu manuka. Wiele osób będzie doceniać dziąłanie miodu, gdy chodzi o układ moczowy i pęcherz. Miód manuka ze względu na dobre działanie polecany może być dosłownie każdemu.

Stosowanie miodu manuka

Wystarczy nam spożywani 3-4 łyżeczek dziennie. Najlepiej spożywać go na pusty żołądek, jeszcze zanim napijemy się wody. Zaleca się stosowanie przed snem. Nie trzeba się obawiać o mycie zębów, ponieważ jest to taki środek, który ma działanie przeciw próchnicy. Charakteryzuje się również ochroną przed zapaleniem dziąseł. Po aplikacji miodu około pół godziny nic nie jemy i nie pijemy.

Cena miodu to jednak nadal bardzo duży wydatek ponieważ ważący około pół kilograma słoik z najlepszym miodem kosztuje około 300 złotych. Dlatego warto się tutaj chronić i szukać miodu od sprawdzonego sprzedawcy, który będzie miał rzeczywiście produkt z Nowej Zelandii.

* Zobacz również właściwości zwykłego miodu