Zalety oleju kokosowego. Dlaczego warto go wybrać?

News

W ostatnim czasie olej kokosowy budzi coraz większe zainteresowanie. Wykorzystywany jest w kuchniach, do przygotowywania potraw i pielęgnacji włosów, skóry czy też paznokci. Warto wiedzieć, dlaczego tak bardzo popularny jest i jakie są jego właściwości oraz do czego będzie można go używać.  (https://naturaija.pl/ktc-olej-kokosowy-100-calkowicie-naturalny-i-czysty-500-ml.html

Olej kokosowy ‒ co w nim znajdziemy?

Olej kokosowy to źródło zdrowego tłuszczu. Znajdziemy tam mniej więcej 90% tłuszczów nasyconych, które mają wpływ na nasze zdrowie doskonały, jeśli są w niewielkich ilościach. Mamy tam również cenną witaminę E określoną jako witamina młodości, ponieważ będzie pokonywać między innymi wolne rodniki i chroni nas przed degeneracją komórek. Dzięki temu jesteśmy w stanie długo zachowywać młody wygląd.

Olej kokosowy a odchudzanie

Osoby, które mają zrzucić wagę dobrze będzie, gdy stosować mogą olej kokosowy. Zawiera on bowiem trójglicerydy śródłańcuchowe. Są one wyjątkowe, ponieważ spalamy je inaczej. Nie będą się zamieniać na tkankę tłuszczową, ale będą się stawały energią. Jedzenie smażone na kokosowym oleju będzie więc nieco podkręcać nasz metabolizm oraz będzie dłużej sycić. To idealny produkt dla tych osób, które trenują intensywnie i potrzebują energii w trakcie ćwiczeń a z oleju kokosowego szybko ją otrzymają.

Balsam kokosowy

Olej kokosowy dla zdrowia

Naukowcy podkreślają doskonały wpływ tego oleju na nasze zdrowie. Jest lepszy niż inne oleje. Udało się zauważyć, że stosowanie oleju kokosowego może zmniejszyć poziom złego cholesterolu LDL a budować będzie ten dobry cholesterol HDL. To sprawia, że ryzyko chorób takich jak miażdżyca czy choroby serca będzie mniejsza. Jeśli jemy olej kokosowy chronimy się także przed cukrzyca. Dzieje się tak ponieważ w naszym organizmie będzie się usprawniać produkcja insuliny a poziom cukru będzie ustabilizowany.

Olej kokosowy ‒ sposób na urodę

Współcześnie coraz częściej sięgamy po naturalne kosmetyki, w których nie będzie chemicznych dodatków. Wiele Pań zastępuje olejem kokosowym balsam do ciała, ponieważ charakteryzuje się on doskonałym nawilżeniem skóry. To produkt, który będzie dobry dla tych osób, które mają mocno wysuszoną oraz wrażliwą skórę. Warto pamiętać, że ma również działanie antybakteryjne. Zawarty tam kwas laurynowy wpływa dobrze na przyspieszenie gojenia się ran czy łagodzenia stanów zapalnych.

Olejem można również olejowac włosy. To zabieg bardzo popularny. Dzięki nałożeniu oleju na włosy będziemy je regenerować i nawilżać, potem sprawimy, że będą one piękniejsze, bardziej lśniące, zdrowsze, po prostu zadbane perfekcyjnie.