Zamień swój zwykły olej na olej kokosowy!

News

Olej kokosowy a dieta

Olej kokosowy będzie polecany dla osób, które chcą się pozbyć nadmiernych kilogramów. Dzieje się tak, dlatego, że w składzie znajduje się dobry tłuszcz, który będzie spalany inaczej niż inne grupy tłuszczów. Ten tłuszcz po dostaniu się do organizmu nie zmieni się w tkankę tłuszczową, ale będzie wykorzystywany do produkcji energii. (https://naturaija.pl/ktc-olej-kokosowy-100-calkowicie-naturalny-i-czysty-500-ml.htmlTo sprawia, że dzięki olejowi kokosowemu będziemy poprawiać metabolizm i szybciej spalimy kalorie. Olej jest również bardzo sycący, spożywając go dłużej nie czujemy głodu, jemy mniej i tym samym odchudzanie będzie łatwiejsze.

Olej kokosowy dla sportowców

Jeśli ktoś dużo ćwiczy to powinien włączyć do swojej diety olej kokosowy. Trójglicerydy śródłańcuchowe od razu będą zamieniać się w energię, która będzie potrzebna przy treningu wysiłkowym. Tłuszcz nie zmienia się w tkankę tłuszczową i tym samym łatwiej będzie nam budować masę mięśniową.

Olej kokosowy ‒ właściwości prozdrowotne

Olej kokosowy jest bogaty w witaminy B2, B6, C i E oraz potas, wapń, magnez, fosfor, cynk, sód, żelazo i kwas foliowy. Naukowcy pokazali, że jedzenie oleju kokosowego może sprzyjać walce z wieloma różnymi chorobami. Ze względu na swoje odchudzające właściwości będzie chronił nas przed otyłością, która często stanowi o chorobach układu krążenia. Jedząc go zapobiegamy zawałom serca, udarom mózgu. Olej kokosowy będzie zmniejszał również ilość złego cholesterolu oraz podnosi również poziom dobrego.

Kokos poprawia metabolizm

To sprawia, że ryzyko zachorowania na miażdżycę będzie mniejsza. Naukowcy przekonują również, że olej z kokosa wpływać będzie dobrze na mózg. Zwłaszcza w przypadku kiedy pacjent cierpi na Parkinsona czy Alzheimera. Lekarze potwierdzają, że podawanie chorym produktów z takimi tłuszczami będzie wpływać korzystnie również na produkcję ciał ketonowych jako formy alternatywnego źródła energii.

Olej kokosowy ‒ właściwości kosmetyczne

Ze względu na dużą zawartość kwasów tłuszczowych idealnym składnikiem kremów do twarzy. Jest to dobry produkt, ponieważ charakteryzuje się działaniem nawilżającym oraz odżywczym. Dlatego właśnie w przypadku osób o suchej skórze będzie to dobry wybór. Jest to świetny środek do pielęgnacji włosów, ponieważ zamyka otwarte łuski włosa, nawilża i odżywia. Olej kokosowy charakteryzuje się również działaniem antybakteryjnym, dlatego warto się na niego zdecydować. Znajdujący się tam kwas laurynowy będzie zmniejszał stany zapalne i przyspieszy gojenie. Z tego powodu będzie stosowany również przy leczeniu trądziku i na pewno będzie się dobrze sprawdzał w takiej sytuacji.